Суперзвездата на бразилския футбол Неймар получи жълт картон за симулация в края на първото полувреме при победата над Ел Салвадор с 5:0 в приятелска среща.

Нападателят на ПСЖ разкритикува американския съдия Жаур Маруфо, като нарече решението му "неуважително".

При отсъждането Неймар не го оспори, но след двубоя изрази недоумение защо репутацията му е на играч, който пада лесно за дузпи.

По време на Световното първенство в Русия лежа на терена стенейки от болка общо 15 минути в мачовете на Бразилия.

Сега съдиите изглежда не са толкова склонни да отсъждат спорни ситуации в негова полза.

"Не знам как ми се изгради такава репутация. Това трябва да спре.

Мога само да говоря, защото не зависи от мен. Неуважително е за мен и за съотборниците ми. Да играя с жълт картон бе опасно.

Съдията идва да свири мач на бразилския национален отбор и отсъжда подобно нещо. Не мисля, че е коректно. Ако не иска да дава дузпа, няма проблем. Но картонът е прекален", смята Неймар.

Суперзвездата вкара едно от попаденията при разгрома.