АЗ Алкмаар шокира Лацио в първия мач от елиминациите на европейските клубни турнири за тази седмица. Нидерландците спечелиха с 2:1 гостуването си в Рим в първи осминафинал от Лигата на конференциите и така пратиха "орлите" в нокдаун, като италианците все пак ще имат шанс да се поправят за днешната си издънка в реванша, когато ще гостуват в Ниската земя.

Началото бе повече от обещаващо за лациалите, които поведоха преди да са минали и 20 минути футбол на "Олимпико". Бившият играч на Барселона Педро откри в 18-ата минута с третото си попадение в евротурнирите досега през сезона.

АЗ все пак съумя да изравни в самия край на първата част, когато гръцката деветка Вангелис Павлидис се разписа за 1:1 в 45-ата минута.

Малко повече от четвърт час след подновяването на мача нидерландците направиха обрат, като този път точен бе унгарския ляв бек Милош Керкез - 2:1 и гол аванс преди ответния двубой.

Градският съперник на Лацио Рома е актуалният носител на отличието в турнира за Лигата на конференциите.