Селекционерът на Нидерландия Франк де Бур изрази недоволство от маниера на игра на Гибралтар, въпреки че "лалетата" спечелиха със 7:0 в мач от световните квалификации.

"Това е антифутбол. Доволен съм, че вкарахме седем гола, но всеки път, когато наши играчи докосваха съперникови футболисти, те падаха на тревата.

Очаквах Гибралтар да играе така, но това е прекалено. Вратарят им изпълняваше аут по една минута. Радвам се, че този мач свърши", коментира Де Бур след мача.

Стивън Бергиус, Люк де Йонг, Жоржиньо Вайналдум, Дониел Мален, Дони ван де Беек и Мемфис Депай вкараха на футболното джодже, като шест от головете паднаха през второто полувреме.

Гибралтар започна участието си като самостоятелна единица в УЕФА през 2014-а и оттогава има четири победи в официални мачове - над Армения, Лихтенщайн два пъти и Сан Марино.

В настоящите квалификации Гибралтар записа загуби и от Норвегия (0:3), и Черна гора (1:4).