Реал (Мадрид) бе в губеща позиция, но намери начин да се пребори за победата, печелейки с 2:1 като гост на Лас (Палмас). Така "лос меренгес" вече са спечелили 19 точки през сезона, след като в даден момент от мача са били в губеща позиция.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА НА РЕАЛ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

По този показател те са втори в Топ 5 първенствата на Европа, като пред тях е само Жирона, а Ливърпул също има 19 точки, завоювани при подобни сценарии.

Домакините от Канарските острови отново бяха добре подредени, като за пореден мач не допуснаха попадение във вратата си през първото полувреме. Всъщност Лас Палмас е отборът с най-малко инкасирани попадения преди почивката този сезон - едва две на брой.

Хавиер Муньос вкара първия гол за радост на домакинските фенове в 53-ата минута.

После обаче "белите" тръгнаха напред и показах за пореден мач, че в ДНК-то на този отбор са смесени непримиримост и неистова воля за победа. Винисиус Жуниор отново се поздрави с гол на сметката си, след като около 25 минути преди края на мача превърна в гол фантастичен извеждащ пас на Едуардо Камавинга.

Обратът стана факт малко преди края, когато прецизно центриране на Тони Кроос от корнер кацна на главата на Орелиен Чуамени - 2:1.

С победата Реал пак поведе в класирането, като има две точки повече от втория Жирона - 54 срещу 52.