Ливърпул трябваше да чака повече от час, за да вкара първия си гол срещу Норич, но в крайна сметка успя да пречупи “канарчетата” и да продължи гонитбата на лидера Манчестър Сити. Гостите помечтаха за първа победа като гост на мърсисайдци от 28 години насам, след като поведоха в резултата, но “червените” бързо ги върнаха към реалността, осъществявайки обрат и побеждавайки с 3:1

Футболистите на Юрген Клоп играха в типичния си стил и застрашиха противниковата врата множество пъти, но без успех, за да се стигне до 48-ата аминута минута, когато Милот Рашица изненадващо даде преднина на гостите. Бившият футболист на Вердер (Бремен) отбеляза след асистенция на Джошуа Сарджънт.

Гостите обаче не издържаха дълго в ролята на водач в резултата и само петнадесетина минути след първия гол, дойде нов такъв, който бе на сметката на домакините. Садио Мане отбеляза с акробатично изпълнение за 1:1, след като преди тов Константинос Цимикас игра с глава в 64-ата минута.

Три по-късно и Мохамед Салах се разписа, като впечатляващото при този гол бе това, че асистенцията дойде от вратаря Алисон. За египтянинът това бе гол №150 за Ливърпул във всички турнири, като единствено Роджър Хънт достига до тази кота по-бързо (226 мача) от Салах (233 двубоя).

Освен това Мане и Салах бележат в един и същ мач от Премиър лийг за тридесети път - никой друг тандем в историята на надпреварата не може да се похвали със същото.

Третият гол бе дело на Луис Диас, който бе закупен от Порто през зимата. Това бе и дебютно попадение за новото попълнение в редиците на “червените”.

Хаким Зиеш се разписа в трети пореден шампионатен мач за Челси, като този път донесе на “сините” победата над Кристъл Палас с 1:0. Мароканецът имаше един отменен гол по-рано през мача, а в крайна сметка заби и редовен гол в 89-ата минута, за да осигури успеха на световните клубни шампиони.