Борусия (Дортмунд) се развихри и постигна първа домакинска победа от началото на декември.

"Жълточерните" се наложиха с 5:1 над гостуващия Кьолн в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин Борусия се изравни по точки с Байерн, но изостава на 4 от лидера РБ Лайпциг, който е и с мач по-малко.

Пореден фурор с екипа на тима от Дортмунд направи новото полълнение Ерлинг Халанд. Преди седмица той се появи от пейката и наниза хеттрик, днес отново влезе като резерва, но вкара само два гола.

Норвежкото дете чудо вкара за 4:1 и 5:1, въпреки заканите на противниковия треньор, че Кьолн ще направи всичко, за да го спре. Халанд вкара своите 5 гола с екипа на Борусия само за изиграни 56 минути в рамките на два двубоя.

Резултатът бе открит още в първата минута, когато точен за Борусия бе Рафаел Гереро. В следващите минути домакините изпуснаха още няколко шанса да удвоят, уцелиха и греда, докато логичното не се случи в 29-ата минута.

Голът вкара Марко Ройс, като при този резултат завърши първата част.

Доминацията на Борусия продължи и през второто полувреме, а Джейдън Санчо направи резултата 3:0.

Почетният гол за Кьолн вкара Марк Ют при един от малкото шансове за "козлите". След неговия гол в игра се появи Ерлинг Халанд, за да поднесе новата си порция голове.