Две изцяло бразилски драми оцветиха нощта в Копа Либертадорес и пратиха два клуба в черно и бяло райе на полуфиналите. В този турнир футболните латиносериали край нямат, а и настоящото издание на надпреварата се очертава да е изпълнено с такива.

В Бело Оризонте местният Атлетико Минейро прие Флуминензе в реванш от четвъртфиналите, след като бе загубил с 0:1 на "Маракана" първия мач.

Домакините смазаха съперника от първата минута, натиквайки го в неговата половина от терена, а още в осмата получиха дузпа. Ветеранът Хълк обаче пропусна, като вратарят на гостите Фабио спаси.

Стадионът не притихна, а още по-мощно надъхваше своите. В началото на второто полувреме зад вратата на Фабио бе пусната някаква димка, която докара до сълзи стража. Той не успяваше да вижда добре и играта бе спряна за минути, за да му се окаже помощ.

В 50-ата минута друг ветеран - резервата Дейверсон, вкара най-после и изравни общия резултат за 1:1. При попадението Фабио очевидно не се намеси добре, разклатен и от случката по-рано.

Последваха куп пропуски и спасявания на вратаря, преди в 88-ата минута пак Дейверсон да вкара отблизо и да хвърли в еуфория "Минейрао".

Атлетико е на полуфинал, където ще срещне в два мача аржентинския Ривер Плейт (23 октомври у дома и 30 октомври в Буенос Айрес).

Драмата бе пълна и на великия стадион "Морумби" в Сао Пауло, едноименният тим прие в реванш от четвъртфиналите Ботафого от Рио. В първия двубой резултатът бе 0:0.

Гостите поведоха с гол на Тиаго Алмада в 15-ата минута, а в добавеното време на първата част домакините получиха дузпа, както и в другия мач. И пак, точно както и там, ветеран с огромен опит пропусна - Лукас Моура.

Но в 87-ата минута деветката Джонатан Калери вкара с глава и изравни общия резултат - 1:1.

При дузпите обаче точно Калери пропусна първата за Сао Пауло, а Моура не се уплаши да бие отново от 11 метра. И този път вкара. Но Ботафого триумфира и е на полуфинал, където чака съперника си от двойката Пенярол - Фламенго. Уругвайците спечелиха като гост първия мач на "Маракана" с 1:0, а реваншът е в петък рано сутринта наше време.

Славните - както е прякорът на Ботафого, стига полуфинал за първи път от 61 години. През 1963-а, с митичния Гаринча в състава, тимът се изправя на този етап срещу Сантос на Пеле. И с три гола на Краля в реванша е повален с 0:4 и отпада преди финала.

Новината от тази сутрин е, че финалът в турнира потвърдено ще е в Буенос Айрес на 30 ноември. А това означава, че Ривер Плейт - единствен тим в полуфиналите от Аржентина, ще има голямо предимство, ако стигне до мача за трофея.

Край на мача - Атлетико Минейро е на полуфинал!