Лудогорец не срещна особени проблеми за домакинско 3:1 над ЦСКА 1948 в последния четвъртфинал за Купата на България. Носителите на трофея изглеждаха като пълен хегемон на терена в голяма част от мача, с изключение на десетина минути след гола на гостите. А мачът бе и повторение на финала от миналия сезон, спечелен със същия резултат от Разград.

Лудогорец стартира силно и натисна, като първото попадение изглеждаше въпрос на време. Той дойде в 17-ата минута от левачката на Тодор Неделев, която редовно през годините е огорчавала вратари от преки свободни удари.

Именно така халфът вкара за 1:0 и домакините напълно овладяха положението.

Гостите рядко минаваха центъра през първото полувреме и не се виждаше как ще стигнат изобщо до връщането на интригата в мача.

Това стана още по-неясно след 30-ина секунди игра от второто полувреме, когато с първия удар Неделев удвои. Този път шутът му далеч не бе толкова ювелирен, но срещна крак на бранител, а големият рикошет излъга вратаря Генадий Ганев.

Титулярният страж на ЦСКА 1948 Даниел Наумов неочаквано не бе под рамката за ключовия сблъсък.

Последваха пропуски на домакините, но сякаш от нищото интригата се върна - Педриньо стреля от 25 метра и закова топката до гредата, както го прави вече неведнъж, откакто дойде по българските терени.

Бразилецът не вкарва обикновени голове, а е майстор именно на такива изпълнения. Това върна гол за гостите и при 2:1 Лудогорец за първи път изглеждаше уязвим.

В следващите десетина минути се видяха и някои колебания при шампионите, но в 81-вата минута Рик Джонатан вкара за 3:1.

С това всичко приключи като надежди за съперника, който загуби със същия резултат и финала за Купата на България миналия сезон. И от същия съперник.

Така Лудогорец е четвъртият полуфиналист след Ботев (Пд), ЦСКА и Хебър.

В неделя двата отбора ще се срещнат отново, пак в Разград.

Лудогорец и ЦСКА 1948 са на път "да си омръзнат", след като играха за Суперкупата преди две седмици (победа с дузпи за шампионите), днес за Купата на България, а в неделя за първенство.