Носителят на Купата на България - Локомотив (Пловдив), започна успешно нейната защита.

Пловдивчани очаквано спечелиха визитата си на третодивизионния Балкан (Ботевград) с 3:0.

Въпреки лошото състояние на терена, което повече пречеше на опитващия се да играе футбол Локомотив, разликата в класите бе доста голяма и интрига в мача липсваше.

Домакините трудно минаваха центъра на терена, докато гостите сякаш на ходом бързо си осигуриха мястото на осминафиналите.

В 27-ата минута новото попълнение Динис Алмейда откри с глава, а това бе вторият му гол във вторият му мач за Локомотив.

Десет минути по-късно Ален ОЖболт показа отлична техника в наказателното поле и с мощен шут покачи на 2:0.

Крайният резултат оформи Димитър Илиев през втората част, който получи топката на празна врата и нямаше проблем с отбелязването на гола.

По същото време Берое гостуваше на Поморие, като не срещна особени трудности и успя да победи с 2:0.

Иван Минчев през първата и Рубен Бригидо през втората част донесоха успеха за старозагорци.

Елитния Арда успя да победи Хебър в Пазарджик също с 2:0.

В най-интересния мач за деня Септември победи Спартак (Плевен) с 4:3, като победният гол падна минута преди края.