Лудогорец не срещна никакви проблеми срещу втородивизионния Монтана и го победи с 5:0 в Разград в мач от турнира за Купата на България.

Така разградчани, които бяха символични гости в този мач заради проблем със стадион "Огоста", се класираха на полуфиналите, където още е и отборът на ЦСКА.

В играч на мача за отбора на Анте Шимунджа се превърна новото попълнение Матиас Тисера. Аржентинецът, който подписа с шампионите на 12 февруари, вкара два гола и направи две асистенции. Две попадения отбеляза и Доминик Янков, а едно добави Каули.

Головете на "Хювефарма Арена" започнаха още в петата минута, когато Рик Джонатан достигна до аут линията и прати топката в наказателното поле, където Алеск Тодоров се спъна в нея и направи удобна за Доминик Янков. Младокът не сгреши от лесна позиция за 1:0.

В 16-ата минута подобна комбинация се получи, но от другата страна. Този път Янков подаде на Матиас Тисера и новото попълнение на разградчани вкара дебютното си попадение с удар по земя.

Резултатът стана класически в 34-ата минута. Тогава Рик Джонтана финтира съперник и подаде остро към Тисера, който почти на празна врата реализира за 3:0.

Четвъртият гол за символичните гости дойде в самия край на първото полувреме и бе най-красивият в мача. Тисера направи асистенция за Янков, който не остави шанс на вратаря с фантастично изпълнение от далечна дистанция.

Резултатът стана 5:0 в 79-ата минута. Матиас Тисера проби по фланга и след това взе умното решение да подаде на Каули, който от лесна позиция реализира.

Жребият за полуфиналите в турнира за Купата е в петък.