Атлетико Минейро убедително спечели първия полуфинал срещу Ривер Плейт в Копа Либертадорес - 3:0 у дома.

Реваншът на 30 октомври крие вече съвсем малка интрига, като много трудно аржентинският гранд може да се вдигне и да елиминира бразилския му съперник след толкова тежък нокдаун.

Ветераните Хълк и Дейверсон (на основната снимка горе) бяха в основата на триумфа на Атлетико на "Минейрао" в Белу Оризонте, като именно те комбинираха за първия гол в 22-рата минута.

После 33-годишният Дейверсон вкара второ попадение в 70-ата, точно когато Ривер изглеждаше на път да изравни с най-силните си минути в мача.

В 74-ата удар на Паулиньо се отби от защитник и рикошетът излъга вратаря Франко Армани - 3:0.

Другата двойка от полуфиналите е Ботафого (Бразилия) - Пенярол (Уругвай), като първият мач е в Рио де Жанейро в четвъртък рано сутринта наше време (03:30 ч по MAX Sport 4 HD).

Ривер сякаш се прощава с надеждата за домакински финал - именно Буенос Айрес е определен за място на двубоя за трофея. Аржентинският колос е на път за пети път в последните шест издания да получи бразилски удар по мечтата си в най-важния турнир на континента.

През 2018-а отборът, който е №1 във вечната ранглиста на Либертадорес, стана шампион в турнира.

Но след това - през 2019-а загуби финал от Фламенго в последната минута, година по-късно отпадна от Палмейрас на полуфинал, после бе разочарован от Атлетико Минейро и Интернасионал на осминафинал и четвъртфинал.