Божидар Краев отново вкара гол за Уелингтън - в четвърти пореден мач от австралийската А-лига, за да помогне за победата с 3:1 срещу Аделаида.

Двубоят се игра рано сутринта българско време, а Краев се разписа с глава за 2:1 в 37-ата минута.

Така българинът вече има пет попадения в първенството за отбора, който единствен е от Нова Зеландия, а не от Австралия.

Пред него сред реализаторите е само Джейми Макларън от Мелбърн Сити, който е вкарал 9 гола, но пет са от дузпи. Нито един от тези на Краев не дойде от 11 метра.

Макларън вече играе за клуба си след завръщането от Мондиала, където Австралия излезе от групата за сметка на Дания и игра осминафинал срещу Аржентина.

А друг герой от този корав тим - Крейг Гуудуин, игра днес срещу Краев и вкара страхотен гол за Аделаида, който си струва да видите във видеото. Припомняме, че левичарят стана един от хитовете в Катар с два гола (срещу Франция и Аржентина) и една асистенция срещу Тунис.

12 минути преди края Краев пропусна дузпа при 3:1, но това не се оказа фатално.

Уелингтън е пети с 10 точки, на шест зад лидера Мелбърн Сити.