Лацио лети към върха в Серия А след ново шоу - 5:1 у дома над СПАЛ. Отборът от Рим е скритият фаворит за титлата в Италия, след като прави невероятна серия и вече в 16 мача не познава загубата.

За периода след 25 септември, когато бе победен от Интер, тимът на треньора Симоне Индзаги е с 13 победи и три ремита. И логично е само на 5 т. зад водача Ювентус, като е играл и един мач по-малко.

Чиро Имобиле даде тон за хищния набег на "орлите" с гол още в третата минута. После вкараха Фелипе Кайседо (2), пак машината Имобиле, както и привлеченият наскоро от Ливърпул нигерийски младок Боби Адекани.

Отборът на Индзаги просто не се спира, той бележи в лудо темпо - 52 попадения за 21 мача, което докосва по три гола средно на двубой! А Имобиле има 25, което пък вече направо е втрещяващо, защото са вкарани в 20 участия като титуляр.

В сряда Лацио приема Верона в отложен мач и с победа ще застане плътно зад лидера Ювентус - само на 2 точки от него. Тогава вече и изиграните двубои ще се изравнят, по 22.

Милан не успя да бие на свой терен точно Верона - 1:1. Хакан Чалханоглу изравни за "червено-черните" в 29-ата минута, след като Давиде Фараони бе извел рано гостите напред.

Без Златан Ибрахимович за първи път от привличането му след Нова година, грандът изгуби точки и получи удар в надеждите да стигне до топ 4.

Милан е на 7 т. зад четвъртия Аталанта, който пък също не победи - 2:2 у дома с Дженоа.

В прочутото райе на "Сан Сиро" за първи път се появи в мач на първия отбор Даниел Малдини, 18-годишният син на техническия директор на клуба и легенда - Паоло. Той влезе като резерва в последните минути.

Това е трето поколение играч с тази фамилия в екипа на Милан, след като дядо му Чезаре и таткото са вдигали куп трофеи като капитани, включително този на шампион на Европа.