Барселона надигра с пет гола Волфсбург в първия мач от полуфиналите на женската Шампионска лига пред рекордните 91 648 зрители на "Камп Ноу".

Предното върхово постижение също бе на каталунските запалянковци - миналия месец женският тим на Барса игра пред 91 553 зрители за победата си на четвъртфинала срещу Реал (Мадрид).

На почивката между двете полувремена имаше карнавални празненства, тъй като препълнените трибуни пееха, свиреха на барабани и развяваха знамена след впечатляващото представяне на футболистките.

Испанските шампионки, които спечелиха требъл през миналия сезон, поведоха с 2:0 в рамките на 10 минути благодарение на головете на Айтана Бонмати и Каролин Греъм Хансен.

След това Джени Ермосо и капитанката Алексия Путеяс удвоиха преднината на Барселона. През второто полувреме Джил Роорд от Волфсбург върна едно попадение, но след това Путеяс от дузпа оформи крайното 5:1.

В другия полуфинал седемкратният победител Лион приема Пари Сен Жермен в неделя.