Мултимилионната селекция на Челси измъкна 3:3 в зрелище като гост на новака Уест Бромич, след като губеше с 0:3 в първите 27 минути.

Голове на Калъм Робинсън (2) и Кайл Бартли направо смразиха един от фаворитите за титлата, който даде дебют на още една от новите си звезди - Тиаго Силва. Бразилецът дори бе капитан още в първия си мач за Челси.

След почивката Мейсън Маунт вкара в 55-ата минута за 1:3, а щурмът в последните минути донесе равенство. Първо Калъм Хъдсън Одой намали в 70-ата минута, а в добавеното време Тами Ейбрахам изравни.

И тримата са свои юноши на Челси и не струваха нито пени на клуба...

За сравнение - Кай Хаверц и Тимо Вернер - двете германски попадения в атака за общо близо 150 милиона евро, още нямат гол в първите три кръга. Челси е с 4 т. след тези двубои от победа, равенство и поражение.

В другия съботен мач Евертън победи като гост Кристъл Палас с 2:1 и е първият тим във Висшата лига с 9 точки от първите три кръга.