Нова демонстрация на несъвършенствата на системата за видеоасистенция на съдиите докара до лудост хиляди по трибуните на мача Фиорентина - Интер. Както и всеки пред телевизора, гледал абсурдните последни минути на един иначе чудесен мач.

Двубоят завърши 3:3, като в него бе вкаран един от головете на сезона, но финалът бе гротеска, а не шоу.

Фиорентина поведе с автогол на Стефан де Врай, преди гостите да обърнат до 1:3 с попадения на Матиас Весино, Матео Политано и Иван Перишич от дузпа, която не бе безспорна. Но по-скоро в тази ситуация съдията Росарио Абисо имаше основания.

Луис Муриел намали в 74-ата минута с гол-шедьовър от 30 метра, изваден от най-добрите уроци на Кристиано Роналдо за изпълнение на преки свободни удари.

Абисо назначи 7 минути добавено време и в шестата от тях посочи нова дузпа, този път за домакините. Топката удари в гърдите (и може би докосна ръката, но напълно неволно) на Данило Д`Амброзио от Интер. Гостите полудяха и спориха, а реферът чака минута-две консултация в слушалката от стаичката за ВАР.

След това отиде и сам гледа ситуацията още дълго време.

В един момент вече не беше дори смешно, минаваше минута номер 100... До полунощ ли щеше да се играе този мач?

Накрая решението остана валидно - много-много спорно, и Жордан Верету вкара за 3:3 цели 11 минути след изтичането на 90-те, в които обикновено се играе един футболен мач.

Ремито оставя Интер трети, на 22 точки от лидера Ювентус и на 3 пред петия Рома в битката за топ 4.

Фиорентина е девети с 36 т., на девет зад четвъртия Милан.