Рен победи Пари Сен Жермен след изпълнение на дузпи и ликува с Купата на Франция.

В редовното време и продълженията двубоят завърши 2:2, въпреки че футболистите на Томас Тухел имаха аванс от два гола.

Една от големите звезди на френския футбол Килиан Мбапе получи директен червен картон в края на второто продължение след криминален фаул срещу съперник.

За Рен това е първи трофей от 1971 година насам. Купата беше връчена от президента на страната Еманюел Макрон, който изгледа двубоя от ложата.

Бразилецът Неймар си изпусна нервите след края на срещата. При изкачването си по стълбите на "Стад дьо Франс", за да получи сребърния си медал, той влезе в диалог с привърженик на Рен, като разговорът приключи с посягане на бразилеца към брадичката на фена.

Възможно е Неймар отново да бъде наказан, след като получи наказание от три мача в евротурнирите заради обида към официални лица след загубения осминафинал в Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед.

ПСЖ поведе още в 13-ата минута чрез Дани Алвеш, който изненада Кубек с удар от движение. Девет минути по-късно Неймар бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля с хубав прехвърлящ удар. Пет минути преди края на първото полувреме се стигна до намаляване на резултата след автогол на Преснел Кимпембе.

В 66-ата минута Рен изравни чрез Едсон Мексер, който с глава матира Алфон Ареола.

До края на срещата и в продълженията до нов гол не се стигна.

При дузпите за Рен - Нианг, Бен Арфа, Грение, Леа, Рами и Сар бяха безпогрешни, а за парижани точни бяха Кавани, Алвеш, Паредес, Бернат и Неймар. При шестата дузпа резервата Кристофър Нкунку прати топката над вратата.