Йордания сензационно се класира за финал в турнира за Купата на Азия, след като се наложи с 2:0 над фаворита Южна Корея.

Попаденията за успеха отбелязаха Язан Ал-Наймат и Муса Ал-Тамари, като и две попадения паднаха след почивката.

Корейците, водени от Юрген Клинсман, имаха инициативата през първото полувреме, но гол на Хюн Мин Сон бе отменен поради засада. След това корейците си спечелиха сузпа, която бе отменена след справка с ВАР. В заключителните минути на първата част удар на Сон се отби от лявата греда.

Йордания откри резултата в 54-ата минута, когато Муса Ал-Тамари изведе Язан Ал-Наймат, който с прехвърлящ удар откри резултата.

Десетина минути по-късно Муса Ал-Тамари успя да отнеме топката в центъра на терена, направи отличен пробив между няколко защитника и с премерен удар покачи на 2:0.

Това е най-големия успех на йорданците за Купата на Азия, като досега отборът бе стигал най-далеч до четвъртфинал два пъти - през 2004 в Китай и през 2011 в Катар.