Славия изигра пореден драматичен мач в Първа лига и завърши 2:2 срещу Локомотив (Пловдив) на Овча Купел в плейофите.

След загубите с 3:5 от Дунав и 2:3 от Септември, "белите" допуснаха обрат, но изравниха срещу пловдивчани в последната минута.

Така запазват шансовете си за първото място в групата, което може да увеличи шансовете им за плейоф срещу Левски за място в Европа.

Мачът на Овча Купел бе много интересен и изобилстваше от голови положения. Славия поведе още в петата минута с гол на Цветелин Чунчуков след перфектно изпълнение.

По-късно през първата част "белите" можеха да направят 2:0, но Димитър Велковски нацели гредата със страхотен шут от пряк свободен удар.

Така се стигна до 35-та минута, когато Димитър Илиев изравни със седмия си гол в последните 10 мача за "железничарите".

Обратът стана пълен в 54-та минута, когато Елитон Джуниор вкара за гостите.

Славия обаче драматично стигна до равенството в 92-та минута, когато с числено предимство в наказателното поле Чунчуков отправи акробатичен удар и не остави шанс на стража на Локомотив.

Мачът бе изгледан от двамата собственици - Венцеслав Стефанов и Христо Крушарски, които стояха един до друг в ложите на стадион "Славия".

"Белите" остават на втората позиция с 36 точки, а Локомотив има две повече на върха.