Един от фаворитите в турнира за Купата на Африка - Нигерия, намери място в елиминациите.

"Суперорлите" победиха Гвинея с 1:0 и след две минимални победи от два мача, се превърнаха в първия осминафиналист на провеждащия се в Египет турнир.

Герой в днешния двубой, който отново се игра при температура около 40 градуса, бе Кенет Омеруо.

25-годишният централен защитник, който е собственост на Челси, но през миналия сезон игра в испанския Леганес, се извиси над всички в 73-ата минута и с глава засече центрирането от корнер, за да вкара единствения гол в мача.

През целия мач нигерийците бяха отборът с по-опасните атаки, но не може да се каже, че тотално надиграха съперника.

Сходен бе и мачът преди няколко дни, когато 10 минути преди края бе измъкнат минималния успех над Бурунди.

Така след два мача Нигерия има 6 точки, докато Гвинея има 1. Мадагаскар също е с 1, а Бурунди няма актив, но тези два тима все още не са изиграли втория си мач от групата.