Милан отново спечели в италианската Серия А - 2:0 у дома срещу Венеция, за да затвърди ранните очаквания на експертите, че ще е основен претендент да отмъкне титлата от градския съперник Интер.

Головете на Брахим Диас и Тео Ернандес дойдоха късно - след 68-мата минута, като левият бранител първо асистира на десетката, а после сам отбеляза с мощен удар по диагонала. И това стигна за победа срещу новака, който смело се брани повече от час на "Сан Сиро".

Милан е с 13 точки от 15 възможни след първите пет кръга, като същият актив на върха има Интер, но с по-добра голова разлика.

Третият Наполи обаче, с неговите 12 точки от 4 мача, може да излезе първи в четвъртък, ако спечели гостуването си на Сампдория и запази стопроцентовата си успеваемост.

"Червено-черните" от Милано не са били шампион на Италия от 10 години (в края на сезона догодина ще са 11 всъщност) и може би е време "сушата" да бъде прекратена. Интер вдигна скудетото през май след точно 11 години чакане...