Байерн (Мюнхен) за втора поредна седмица не успя да спечели в Бундеслигата. След като миналия кръг баварците стигнаха само до равенство срещу Байер (Леверкузен), днес това се повтори и при гостуването на Хофенхайм, завършило 1:1.

В последните си пет мача за първенство шампионите имат само две победи - нещо, което е крайно нетипично за тях.

Домакините нанесоха първи удар, откривайки резултата след малко повече от половин час футбол. Кристоф Баумгартнер засече центриране на Давид Раум, за да изведе Хофе напред.

Байерн все пак стигна до изравняване в добавеното време на първата част, когато Роберт Левандовски се разписа за пореден път, този път с глава и след асистенция на Йошуа Кимих.

Малко преди това гол на Томас Мюлер бе отменен заради засада.

Четвърт час преди края гостите имаха претенции за дузпа след игра с ръка на Щефан Порш, но съдията не отсъди такава.

Байерн продължава да е начело в класирането с 60 точки - 10 повече от Борусия (Дортмунд), като “жълто-черните” имат и два мача по-малко.