Носителят на последните две отличия за футболист №1 на България - Кирил Десподов, изигра поредния си изключително силен мач за ПАОК в гръцката Суперлига.

Родният национал вкара гол и подаде за още два и спечели дузпа, а ПАОК записа поредния си разгром, този път с 4:0 над ОФИ (Крит).

По този начин грандът от Солун запази първото си място и след подновяването на местния шампион след новата година, като има 38 точки на върха. ПАОК е с една точка пред Панатинайкос, три пред АЕК и шест пред Олимпиакос.

Първият ключов миг с участието на Десподов дойде в 23-ата минута, когато негов удар бе спрян с ръка от бранител на ОФИ и съдията посочи бялата точка, от която обаче Стефан Шваб изпусна.

Всъщност ПАОК изпусна цели две дузпи през първата част, но това не се оказа фатално. Именно Десподов откри резултата в 39-ата минута, когато с глава заби петия си гол в гръцкия елит.

Само минута след него Абдул Баба Рахман удвои за ПАОК, преди Али Самата да изпусне втора дузпа за солунския тим до почивката.

Шоуто на ПАОК и Десподов продълци и с късни голове през втората част.

Първо българинът разтресе гредата, а малко след това с отличен пас предостави топката на празна врата за Маркуш Антонио, който вкара за 3:0. Крайният резултат бе оформен с нова асистенция на Десподов, този път към Брандън Томас за 4:0.