Бразилия постигна нова разгромна победа и вече мисли за елиминациите на Копа Америка. Домакините на турнира победиха Перу с 4:0 насред Рио де Жанейро.

Въпреки почти изцяло променения състав в сравнение с победата с 3:0 над Венецуела, бразилците отново изиграха доста силен мач, което даде своето отражение и на резултата.

Страхотно шоу на терена, на което главен диригент бе Неймар. Звездата на ПСЖ изигра безспорно един от най-силните си мачове с екипа на Бразилия, но пък отново напомни на себеси, когато в 61-ата минута нелепо се хвърли в наказателното поле.

Странно или не, той заблуди рефера и дузпа бе отсъдена, но справедливостта възтържествува след намесата на ВАР, макар Неймар да не получи картон за симулация.

Иначе головото шоу започна още в 12-ата минута, когато Габриел Барбоса свали топката в малкото наказателно поле където нахлу левият краен бранител Алекс Сандро и откри.

Въпреки многото положения, Бразилия правеше пропуск след пропуск и нов гол не падна в следващите почти 60 минути на мача. В тях освен редицата пропуски, най-любопитен момент със сигурност бе поредната симулация на Неймар.

Все пак той показа другата своя страна, удвоявайки резултата с красив гол, който на практика реши всичко в мача.

Крайното 4:0 оформиха Евертон Рибейро и Ричарлисон в последните минути на срещата.

По-рано Колумбия изненадващо не успя да победи Венецуела в мач, завършил наравно 0:0.

Наистина шокиращ резултат, особено с оглед показаното на терена. Колумбийците имаха владение на топката от 65%, като също така отправиха 23 удара към вратата, срещу само един за Венецуела.

Въпреки това вратарят Уилкер Фаринес направи мача на живота си, като не допусна гол и с геройските си спасявания донесе точката на своята родина.