Шефийлд Юнайтед и Манчестър Юнайтед направиха невероятно 3:3 на "Брамол Лейн" в 13-ия кръг на Висшата лига.

Новакът в елита се оказа в ситуация, в която да изравнява в края на мача, въпреки че надигра своя съперник и му поведе с 2:0 през първото полувреме.

"Червените дяволи" на Оле Гунар Солскяр направиха пълен обрат през втората част, но изпуснаха победата, която не заслужиха с представянето си.

"Остриетата", които не случайно се намират на шестата позиция, бяха господари на терена през първото полувреме и дори можеше да поведат с по-голям резултат, но направиха няколко пропуска. Юнайтед, който на моменти правеше потресаващи грешки, се вдигна през втората част благодарение на смените си, но в крайна сметка равенството е логична развръзка.

Шефийлд поведе в 19-та минута с гол на Джон Флек, който получи от Лис Мусе. Грешката бе на Фил Джоунс, който много лесно бе надигран от нападателя на домакините.

Те продължиха да мачкат своя съперник по терена и заслужено поведоха с 2:0 в 52-та минута. Точен бе Мусе.

Юнайтед намали пасива си 72-та минута с първия професионален гол на младия Брендън Уилямс, който започна като титуляр в пореден мач. Той отправи силен удар по земя.

В игра след това влезе друг младок - Мейсън Грийнууд и той секунди по-късно реализира в 77-та минута след пас на Маркъс Рашфорд.

Само две минути по-късно самият Рашфорд се разписа, за да оформи обрат в рамките само на седем минути.

В продължението на срещата обаче Шефийлд вкара за 3:3 чрез Оливър Макбърни, а при попадението останаха сериозни съмнения за игра с ръка. След дълго разглеждане ВАР призна гола.

Шефийлд е шести с 18 точки, а Манчестър Юнайтед е девети с една по-малко.