Байерн (Мюнхен) получи четири гола в рамките на първото полувреме за първи път от 1975 година насам и изненадващо отстъпи при гостуването си на Бохум. Новакът в Бундеслигата разби шампионите с 4:2, за да запише осмата си победа от началото на сезона в германския футбол.

Баварците бяха без титулярния си вратар Мануел Нойер, който е контузен, а шокиращото поражение идва само дни преди първия осминафинал срещу Ред Бул (Залцбург) в Шампионската лига.

Обичайният заподозрян Роберт Левандовски даде аванс на Байерн още в деветата минута, но след това гостите бяха въвлечени в истински кошмар, допускайки четири гола в остатъка от първото полувреме.

Те бяха отбелязани от Кристофер Антви-Анджей, Юрген Локадия, Кристиан Гамбоа и Герит Холтман.

Левандовски добави още един гол на сметката си четвърт час преди края, за да оформи финалния резултат.

За Бохум това бе първа победа срещу този съперник от 14 февруари 2004 година насам. Tогава отборът от Северен Рейн-Вестфалия отново триумфира като домакин, но с далеч по-скромен резултат - 1:0.

Загубените от Байерн три точки днес дават шанс на Борусия (Дортмунд) да намали изоставането си спрямо лидера, което в момента е девет точки. “Жълто-черните” гостуват на Унион (Берлин) утре.