Еквадорската деветка Жорди Кайседо изригна с три гола и прати ЦСКА на полуфинал за Купата на България.

Нападателят, който зае мястото на продадения в Ростов Али Соу, вкара първите три попадения за 4:0 над Ботев (Враца) у дома, дошло сравнително безпроблемно за фаворита.

Гостите оказаха съпротива особено през първото полувреме и опитаха да играят открит футбол, но направиха твърде много грешки срещу съперник, който видимо има повече индивидуална класа в състава си.

Четвъртият гол вкара Бисмарк Чарлс, ганайският партньор в атаката на Кайседо, привлечен също в дните преди подновяването на сезона у нас. 19-годишният африканец заби второто си попадение в екипа на ЦСКА, докато еквадорската деветка вече има 4. Общо шест от деветте гола на отбора през пролетта са дело на тази новосформирана атака.

Кайседо откри в 11-ата минута след класическа атака по фланга, минала през Джером Синклер и центриране на Тибо Вион към нападателя, който с глава определено е много силен. Точно така вкара и първия си гол за ЦСКА срещу Черно море преди месец.

Последваха минути, в които Ботев с новия треньор Веселин Великов опита да се надиграва и отвори мача, тръгвайки смело да изравнява. Но дойде 40-ата минута и ненужно нарушение срещу Брадли Мазику донесе дузпа за домакините. Кайседо не сбърка - 2:0.

След почивката врачани отново не сложиха оръжие, но вече някак липсваше увереност, че могат да объркат сметките на фаворите. ЦСКА вкара нови два гола, като и двата дойдоха след груби индивидуални грешки на бранителите на гостите.

Кайседо оформи хеттрик след отлична асистенция на друг нов - Мено Кох, а Бисмарк открадна топката от защитник и елиминира вратаря, преди да добави своето попадение.

ЦСКА е последният полуфиналист, като достига тази фаза за пети път от последните шест сезона и за четвърти пореден. В един случай - през 2016-а, "червените" взеха трофея. Два пъти отпадаха точно в този етап, на прага на последния мач, а в последното издание на надпреварата стигнаха финал, но загубиха с дузпи от Локомотив (Пд).

По ирония на съдбата, тогава треньор на носителите на трофея бе Бруно Акрапович, който сега води ЦСКА.

Босненецът още не е отпадал от този турнир, откакто дойде да работи в българския футбол - той изведе Локо до два поредни успеха за Купата на България, а сега е на полуфинал с новия си отбор.