Нюкасъл загуби с 2:3 от Тотнъм в първия си мач от новата ера в клуба. Северняците бяха закупени от инвестиционен фонд от Саудитска Арабия, като част от новите собственици дори бяха на трибуните на "Сейнт Джеймсис Парк" тази вечер, но не успяха да бъдат зарадвани от играчите, макар срещата да започна като по сценарий за домакините.

Ентусиазмът сред феновете бе огромен, в началото на мача бе издигната хореография, а част от привържениците бяха облечени в типично арабски стил.

Калъм Уилсън вкара още във втората минута. Хави Манкийо центрира от дясното крило, след като Тотнъм загуби прекалено лесно владението на топката, в Калъм Уилсън бе пласиран перфектно и нямаше проблем да отбележи с глава за 1:0.

"Свраките" останаха начело точно четвърт час, защото в 17-ата минута Танги Ндомбеле получи пас от Серхио Регилон на границата на наказателното поле и със силен и добре насочен изстрел в горния ляв ъгъл изравни - 1:1. Шест минути по-късно столичани вече водеха в резултата. Пиер-Емил Хойберг изведе Хари Кейн зад защитата на Нюкасъл, а за него не бе проблем да отбележи първия си гол за сезона в Премиър лийг след шест мача суша и съответно "шпорите" да поведат с 2:1.

Ситуацията бе прегледана с ВАР за потенциална засада, но такава нямаше.

Пет минути преди почивката Сон центрира от корнер, а Лукас Моура разтресе гредата след удар с глава. Малко след това играта бе спряна, след като Серхио Регилон посочи на съдията нещо, случващо се в публиката.

Оказа се, че там има човек, който се нуждае от медицинска помощ, като Ерик Дайър пришпори лекарския екип да занесе дефибрилатора на мястото на случилото се. Мачът бе прекъснат за доста дълго време, като съдията изкара двата отбора от терена.

В крайна сметка всичко завърши благополучно. Привърженикът е бил стабилизиран и откаран в болница, съобщиха от Нюкасъл, а след това срещата бе подновена с мощни аплодисменти.

В 45-ата минута гостите нанесоха и трети удар по съперника, като този път Хари Кейн асистира на Сон, който от няколко метра не сгреши - 3:1.

След почивката Тотнъм доминираше изцяло в мача, но противно на случващото се на терена лондончани получиха гол в самия край. Той бе отбелязан от Ерик Дайър, който вкара в собствената си врата след центриране от фаул, за да върне надеждата на домакините.

Междувременно малко преди това Нюкасъл остана с десетима души, след като резервата Джонджо Шелви бе изгонен за нарушение срещу откъсващия се напред Серхио Регилон. За Шелви това бе втори жълт картон в рамките на точно пет минути.

Така Тотнъм постигна петата си победа от началото на сезона и вече е пети в таблицата с общо 15 точки, изпреварвайки Манчестър Юнайтед. Нюкасъл пък продължава да търси първата си победа за сезона и е на предпоследно място с едва три точки, а Стив Брус записа загуба в своя мач №1000 като треньор, който може и да е един от последните му начело на клуба.