19-годишният Педро Гонсалес Лопес, добре познат като Педри, продължава да впечатлява феновете на Барса, а и всички останали с представянето си.

Талантът, който влезе в първия отбор от школата на каталунците, вкара красиво победно попадение за успеха с 1:0 в дербито срещу Севиля на "Камп Ноу" от 30-ия кръг.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ФАМОЗНИЯ ГОЛ НА ПЕДРИ >>>

Педри бе точен в 72-ата минута и така прати Барселона на второто място в класирането с актив от 57 точки, колкото имат и андалусийците, но с по-лоша голова разлика и с изигран мач повече.

Възходът на Барса при Шави продължава с пълна сила и включва пет поредни победи в шампионата, като няма загуба от 4 декември.

Каталунците доминираха в хода на целия мач. В началото му Френки Де Йонг пропусна с глава от непосредствена близост, а Жорди Алба и Осман Дембеле също имаха изгодни шансове през първото полувреме. В неговия край удар на Пиер-Емерик Обамеянг по земя бе спасен.

В 63-ата минута вратарят Боно отрази и удар на Роналд Араухо с глава след корнер. Най-добрият шанс за Севиля дойде след прек свободен удар на Иван Ракитич, който мина на сантиметри над гредата.

А напречната греда на другата врата бе нацелена от Жерар Пике при поредния опасен корнер от Барса. В 71-ата минута Дембеле пак бе близо до гола, но и той стреля над вратата.

Изглеждаше, че това не е денят на "блаугранас", но в 72-ата минута Педри показа своята магия. Той получи от Дембеле и на шега финтира двама играчи на Севиля преди да прати топката в далечния ъгъл с удар от границата на наказателното поле. Пореден изключително красив гол на младия талант.