Ювентус и Интер завършиха наравно 1:1 в интересен сблъсък от предсезонната им подготовка в китайския град Нанкин. При последвалите дузпи шампионите на Серия "А" победиха с 4:3.

В среща от турнира International Champions Cup Интер поведе през първото полувреме след автогол на новото попълнение на Юве - Матайс Де Лихт.

Холандският тийнейджър, за който бяха платени 75 милиона евро, не се справи с отклонена от Роберто Галярдини топка след центриране от корнер.

Това бе втори мач за Де Лихт в Ювентус след загубата от Тотнъм с 2:3 в края на миналата седмица.

През втората част обаче Юве стигна до изравнителен гол по познат начин - чрез гения на Кристиано Роналдо.

В 68-а минута португалецът сам си спечели нарушение и от малък ъгъл вкара пряк свободния удар след рикошет в стената. Носителят на Лигата на нациите изигра цял мач.

При дузпите Роналдо отново се разписа, а за "бианконерите" пропуснаха Рабио и Бернардески. Това не се оказа фатално, тъй като за "нерадзурите" пропуски направиха Ранокия, Лонго и Валеро.

Проверката бе трета за Интер след победата над швейцарския Лугано с 2:1 и загубата от Манчестър Юнайтед с 0:1.

За "нерадзурите" престоят проверки с ПСЖ, Тотнъм и Валенсия, а Юве ще играе още с Атлетико (Мадрид).