Двата новака в Първа лига продължават историческото си първо участие в родния елит без голове.

Царско село и Арда завършиха наравно 0:0 в двубоя от втория кръг на първенството, игран на стадион "Славия" в столицата.

Нулевото равенство бе второ поредно за Арда след това срещу пловдивския Ботев, докато Царско село завоюва първата си точка, след поражението с 0:2 от Лудогорец.

И двата тима имаха по няколко добри шанса за гол, но в мача преобладаваха нервите и грешните отигравания, а темпото не бе особено високо.

Царско село започна по-добре, но след първите 15 минути инициативата бе в Арда.

Гостите от Кърджали бяха по-агресивни и атакуваха по-често, но така и не уцелваха вратата със своите удари.

Най-чистите положения и за двата тима дойдоха в рамките на 30 секунди през втората част.

Георги Минчев от Царско село се откъсна сам срещу вратаря, но се забави и не успя да нанесе удар, а в ответната атака Радослав Василев изпусна останал сам срещу вратаря на домакините.

Последните 15 минути от срещата бяха и най-интересните, като освен двата чисти пропуска, отборите имаха още няколко ситуации, но Иван Караджов и Иван Чворович бяха блестящи на вратата.