Италия измъкна сладка, късна и напълно заслужена победа като гост на Полша в Лигата на нациите. Левият бранител на Фиорентина Кристиано Бираги вкара единствения гол за 1:0 във втората минута на добавенето време.

Защитникът, играещ едва втори официален мач за родината, засече на далечната греда отклонена топка след корнер от резервата Кевин Лазаня (Удинезе). Той пък дебютира с фланелката на "скуадра адзура".

Италия доминираше в мача в Хожув и трябваше да води още в 50-ата секунда, когато Жоржиньо уцели напречната греда с хирургически удар.

Лоренцо Инсине направи същото още преди края на първото полувреме. Федерико Бернардески и Федерико Киеза също изпуснаха отлични ситуации, а отборът на Роберто Манчини изглеждаше доста добре на терена.

Воден от неостаряващата двойка Джорджо Киелини - Леонардо Бонучи в отбрана, както и от чудесното трио в средата на терена от Жоржиньо, Марко Верати и Николо Барела, тимът на гостите изцяло контролираше мача.

Поляците стигнаха до две опасности след 60-ата минута, но Аркадиуш Милик и Камил Гросицки ги пропуснаха.

В добавеното време дойде голът, последван от буйна радост и на скамейката, където Манчини тичаше и се прегръщаше с хора от щаба и резерви.

Това е първата му победа като селекционер в официален мач, която оставя италианците в играта в тази група 3 на Лига А.

Португалия води с 6 т., Италия има 4, а Полша е с 1 и няма шанс за първото място.

През ноември Италия приема Португалия, а после европейските шампиони срещат поляците у дома.