Валентин Антов отново получи позитивни оценки в Италия за представянето си, след като игра за втори път в Серия А след трансфера от ЦСКА в Болоня през януари.

Българският национал влезе в 60-ата минута при гостуването на Рома, загубено от отбора му с 0:1, като замени опитния Де Силвестри.

До края гостите не допуснаха попадение, а пред вратата им почти липсваха и голови положения. Антов получава шестица по десетобалната система от "Гадзета дело спорт", а в тима на Болоня всъщност само левият бранител Мичел Дайкс има по-висока - 7.

Треньорът Синиша Михайлович анализира мача с думите:

"Отново, както и миналата седмица срещу Интер, не биваше да губим. И тогава, и сега - 0:1, като противникът има 2-3 ситуации, а ние - шест или седем. Но не реализираме, допускаме ужасни грешки, позволяваме да ни вкарат гол и... това е историята на тези два мача.

През второто полувреме в защита бяхме стабилни, но не направихме много в атака. През първото надиграхме Рома и имахме положенията, но отбраната се пропука и допуснахме попадение с първия им шанс."

Антов за втори път през сезона игра на стадион "Олимпико" в Рим, като отново не изпита лично на терена огорчението да допусне гол там.

Бранителят бе в състава на ЦСКА през октомври при 0:0 в групата от Лига Европа. Този път 20-годишният българин обаче загуби мача с новия си отбор.

Болоня е на 11-о място с 34 точки, на 12 над изпадащите и в сигурна позиция за статута си.

Рома е седми с 54 т., продължавайки битката за място в Европа.

В късния мач в неделя вечер Фиорентина падна у дома от Аталанта с 2:3. Домакините са 16-и с 30 точки, а тимът от Бергамо е четвърти с 61 и се цели в място в Шампионската лига.