Ансу Фати, който наследи фланелката с №10 в Барселона от Лионел Меси, вдъхнови каталунците за победата срещу Валенсия с 3:1. Триумфът дойде след обрат, защото "лос кулес" получиха гол съвсем рано в мача, но това по никакъв начин не пречупи Фати и останалите футболисти на Роналд Куман, които намериха начин да зарадват феновете си с победа.

Дебют за клуба записа Серхио Агуеро, който пристигна със свободен трансфер от Манчестър Сити през лятото. Той се появи в играа в края на мача - десет години след последните си изиграни минути в Ла Лига, на 21 май 2011 година. Тогава сегашният му съотборник Гави е бил на 6 години и 289 дни.

Гави отново бе титуляр, като Ансу Фати също започна в стартовите единадесет за Барса - за първи път през сезона.

Хосе Гая смълча пълните трибуни на "Камп Ноу" в четвъртата минута, когато заби невероятен гол с мощен шут от над 20 метра, с който не остави каквито и да е било шансове на Марк-Андре тер Щеген и даде преднина на гостите.

Стадионът бе пълен за първи път от над година, след като местната власт най-сетне отмени забраната за посещение на спортни събития.

Фати обаче играеше със страхотно настроение и именно той върна своя тим в мача в 13-ата минута, когато комбинира с Мемфис Депай, който му върна топката и Ансу я насочи неспасяемо в ъгъла на Яспер Силесен за 1:1.

Няколко минути преди края на полувремето десетката на Барса бе намерен на добра позиция във вратарското поле на Силесен, където голмайсторът за "прилепите" Гая го прати на земята, а съдията Хесус Хил отсъди дузпа. С изпълнението се нае Депай, който буквално остави на място съотборника си в националния отбор на Нидерландия Силесен и заби топката в мрежата - 2:1.

Второто полувреме започна с натиск на Барселона, но до още един гол така и не се стигаше. Валенсия разчиташе предимно на контраатаки, които макар да не бяха много чести, определено затормозяваха защитната линия на домакините.

Пет минути преди края Филипе Коутиньо, който се появи в игра на мястото на Фати в 60-ата минута, сложи точка на спора, превръщайки в гол чудесен пас на Сержиньо Дест за 3:1. Малко след това американският защитник отстъпи мястото си на терена на Серхио Агуеро, който бе приветстван с бурни аплодисменти и скандирания "Кун, Кун!".

Аржентинецът не успя да вкара за краткото си време на терена, но публиката избухваше при всяко едно от малкото му докосвания до топката.

През седмицата Барселона има мач с Динамо (Киев) в Шампионската лига, а в неделя посреща Реал (Мадрид) в голямото дерби на испанския футбол.

Барса е на седмо място в класирането с 15 точки, докато Валенсия е двети с три по-малко.