Новото попълнение на Барселона Мартин Брайтвайт вече създаде повече заглавия за три дни, отколкото за последните три години от кариерата си.

Датският нападател премина от Леганес при каталунците извън трансферния прозорец по специално правило, което разреши сделката. Брайтвайт дебютира като резерва и игра 18 минути при домакинското 5:0 срещу Ейбар в събота.

28-годишният футболист създаде ситуациите за последните два гола. Първо негов удар бе избит от вратаря и Лео Меси довкара топката за четвъртото си попадение в мача. После Брайтвайт направи подаването към Артур за 5:0.

"Меси ме прегърна след гола - каза нахиленият Мартин, който изглежда като голям чешит. - Това е голям момент за мен. Не мисля, че ще пера тази фланелка. Все пак, той се докосна до нея... Сигурно ще поръчам рамка и ще я окача у дома."

Треньорът Кике Сетиен е възхитен от начина, по който нападателят се е включил в играта.

"Той вече направи повече, отколкото очаквахме - каза наставникът. - И то, след само три дни тренировки с отбора. Взехме страхотен играч, всички скоро ще се убедят в това."

Вестник "Мундо Депортиво", който традиционно е богат на похвали и позитивни оценки за Барса, сравни датчанина с големия Хенрик Ларсон, който игра при каталунците в средата на миналото десетилетие.

Доста прибързано след само 18 минути впечатления...

Барса измести Реал от върха в класирането точно навреме, преди следващия уикенд да гостува в Мадрид за Ел Класико.

Лидерът има 55 т., преследвачите на Зинедин Зидан са с 53, след като изненадващо паднаха от Леванте късно в събота с 0:1.