Карим Бензема сложи капитанската лента като първи избор за нея и показа пътя пред Реал Мадрид за новия сезон. Той вкара два пъти за победата с 4:1 на негостоприемния терен на Алавес в първия кръг.

Френската деветка е безспорният нов лидер на "кралете", след като Серхио Рамос и Рафа Варан си тръгнаха това лято.

Карло Анчелоти, завърнал се на скамейката на Реал, извненадващо даде титулярно място на Гарет Бейл, но уелсецът не разочарова. Той, Еден Азар и Бензема изглеждат в отлично състояние на старта на новото първенство.

Гостуването на Алавес можеше да е доста "хлъзгаво" и след първото полувреме резултатът бе 0:0. Бензема обаче откри в 48-ата минута, като имаше късмет, че по-рано в атаката не бе отчетена засада. Азар изящно му чукна топката и Карим я заби във вратата.

Начо удвои след пас на Лука Модрич, а Бензема направи 0:3 в 62-рата минута. Само за 14 минути мачът бе приключен като интрига.

Домакините намалиха от дузпа, но в добавеното време Винисиус направи 1:4.