Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на ФА след категорична победа с 3:0 при гостуването си на Дарби Каунти.

Срещата беше дългоочаквана заради срещата на Уейн Рууни с бившите му съотборници. През този сезон нападателят защитава цветовете на "овните" в Чемпиъншип и показа, че въпреки своите 34 години още го може.

В герой за "червените дяволи" се превърна новият нападател Одион Игало, който дойде под наем от Шанхай в зимния трансферен прозорец. Нигериецът вкара две попадения и игра на много високо ниво, като същоото важи и за съотборника му Люк Шоу, който вкара попадение и направи асистенция

Юнайтед на четвъртфиналите ще се изправи срещу Норич, който ден по рано отстрани Тотнъм с дузпи. Сред последните осем в турнира са само отбори от Висшата лига.

Люк Шоу откри резултата в 33-ата минута с известна доза късмет, тъй като ударът му прати топката в земята и тя прелетя високо и неспасяемо за стража на домакините Келе Руус.

В 41-ата минута Игало направи 2:0 след фантастичен пасна Шоу, който разкъса цялата защита на съперника и се превърна в асистенция.

Крайният резултат бе оформен с нов гол на нигериеца, който започна опасна атака, отправи удар, който бе спасен, но при добавката с левия крак реши всичко във срещата.

А тя бе белязана и от две класни изпълнения на Уейн Рууни от пряк свободен удар, които бяха спасени от Серхио Ромеро. Бившият английски национал се радваше на песни посветено на него от гостуващите фенове през всичките 90 минути.