ЦСКА постигна престижна победа с 3:1 срещу претендента за титлата в Русия Динамо Москва в контролна среща, играна в Белек, Турция.

Иван Турицов от дузпа и Бисмарк Чарлс се разписаха през първата част, а в края на мача едно попадение добави новото попълнение Маурисио Гарсес, негово първо с червената фланелка.

Иван Ордец вкара единственото попадение за Динамо.

Проверката е втора за ЦСКА в Турция, след като преди три дни пропадна спарингът с австрийския Хартберг заради лошите метеорологични условия в Турция вследствие на падналия сняг.

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов започна със състава, на който се очаква да разчита през пролетния полусезон с изключение на голмайстора Жорди Кайседо, който е ангажиран с еквадорския национален отбор и на негово място започна Бисмарк Чарлс.

ЦСКА влезе в мача с пределна концентрация и мобилизация и още в 3-а минута Карло Мухар можеше да вкара, но стреля покрай вратата с глава.

Малко по-късно Георги Йомов излезе на стрелкова позиция, но стражът на руснаците се намеси умело и спаси.

В средата на първата част Яник Вилдсхут бе фаулиран в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Иван Турицов превърна в гол.

Бисмарк Чарлс вкара втория гол за ЦСКА в самия край на първата част. Греъм Кери изпълни пряк свободен удар, а вратарят изби топката в гредата, а при добавката Чарлс отблизо не сбърка - 2:0.

Динамо върна едно попадение в началото на втората част, когато след корнер Ордец изпревари вратаря Евтимов и прати топката в мрежата.

Три минути преди края новото попълнение Маурисио Гарсес получи чудесен извеждащ пас от Амос Юга и хладнокръвно преодоля вратаря Лещук за крайното 3:1.