Барселона записа най-убедителната си победа и изигра един от най-силните си двубои от идването на Шави на треньорски пост.

Каталунците превзеха традиционно негостоприемния "Местая", побеждавайки домакините от Валенсия с 4:1.

Това бе първият случай от 29 години насам, в който Барселона успява да вкара четири гола като гост на Валенсия, като за последно това се случи през 1993-а, когато Христо Стоичков вкара първия от четирите гола във вратата на "прилепите" за успеха с 4:0.

29 години по-късно под светлината на прожекторите бе Пиер-Емерик Обамеянг. В първото си полувреме като титуляр с екипа на Барса, новият звезден нападател на каталунците вкара две поопадения и вдъхнови своя тим.

Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Той откри в 23-ата минута, когато пас на Жорди Алба го изведе на отлична позиция и с мощен удар в горния ъгъл, Обамеянг откри.

До края на полувремето мачът на "Меставя" бе изключително вълнуващ, като паднаха още три попадения, само две от които бяха зачетени.

И те бяха в полза на Барса. Първо Франки де Йонг удвои, за да дойде и вторият звезден миг на Обамеянг, който получил пас на отлична позиция, просто сложи крака си и отклони топката във вратата за 3:0.

Валенсия опита да върне интригата в мача с гол точно преди почивката, който обаче бе отменен след намесата на ВАР. Причината бе, че в хода на атаката топка бе напуснала игралното поле.

Зрелището на "Местая" продължи и през втората част. Карлос Солер вкара нов гол за Валенсия, който този път ВАР нямаше как да отмени.

И когато за миг домакините помислиха, че може и да се върнат в този мач, гол шедьовър на Педри сложи точка на спора и оформи крайното 4:1.

С успеха Барселона се изкачи на четвъртата позиция с 42 точки, като вече уверено заема място в зона Шампионска лига.