ЦСКА 1948 и Арда Кърджали изиграха нов голов спектакъл помежду си в мач от горната четворка на втората осмица. След като предната среща завърши 6:3 за "червените", този път победата дойде "само" с 5:1.

Всички шест попадения в срещата паднаха през първата част, като през второто полувреме темпото значително спадна.

Гостите от Кърджали удариха първи, като поведоха още във втората минута с далечен удар на Светослав Ковачев. Три минути по-късно Алекс Колев възстанови равенството. "Червените" обърнаха в 14-ата с попадение с воле на Ивайло Чочев.

Александър Колев успя да реализира хеттрик след две попадения в рамките на 5 минути между 21-ата и 26-ата минута. В 35-ата минута с глава Чочев реализира за 5:1.

Така в класирането ЦСКА 1948 се изкачи на седмата позиция, която дава право на участие в баража за Лигата на конференциите. "Червените" са 40 точки, докато преследвачите Берое и Локомотив (Пловдив), които по-късно днес се изправят един срещу друг са съответно с 38 и 37.

Арда от своя страна вече не участва в борбата за Европа и остава с 32 точки. Тимът от Кърджали допусна 17 гола в последните си четири срещи и логично в последния кръг няма да се бори за седмата позиция.

След мача пък треньорът на Арда Стамен Белчев обяви, че след края на сезона ще напусне тима. Той разкри, че с ръководството не са се разбрали за нов договор.

"Няма да съм аз треньорът през следващия сезон. Договорът ми изтича. Не се разбрахме с ръководството. Очаквам предложения. Разделяме се. Арда разочарова в последните няколко мача. Преди това показахме добро ниво. Бяхме равностойни в повечето мачове, но малките неща надделяха", заяви Белчев.