Аржентина отново не успя да победи в световна квалификация и стигна до равенство в мач, в който поведе. Този път дори с 2:0 - като гост на Колумбия, за да бъде отчаян тимът с Лео Меси в състава за крайното 2:2.

Защитникът на Аталанта Кристиан Ромеро откри с глава в третата минута, в едва втория си мач за Аржентина. Той дебютира преди дни при 1:1 у дома с Чили в друга световна квалификация. Тогава отборът с двете звезди на световен шампион на екипите водеше също в резултата, за да бъде разочарован с изравнителен гол.

В 7-ата минута аржентинците отново се радваха на стадиона в Баранкиля, след като индивидуален пробив на Леандро Паредес завърши с второ попадение - 0:2 толкова рано в мача!

Всичко вървеше гладко за фаворита, докато в 51-вата минута Николас Отаменди не направи дузпа, след като посегна с ръка и сякаш удари колумбийски нападател. Реферът Тобар от Чили не се поколеба, а от бялата точка Луис Муриел намали.

Шут на Меси удари гредата след докосване и от вратаря Давид Оспина, а Муриел изпусна златен шанс да изравни. В четвъртата минута на добавеното време резервата Мигел Борха вкара с глава, с което донесе скъпоценната точка на колумбийците.

Аржентина допусна реми в трети мач от последните си четири в световните квалификации, като остава на второ място с 12 точки.

Бразилия е убедителен лидер с 18 от 6 изиграни мача - пълен актив, след като отново дори не допусна гол при 2:0 като гост на Парагвай.

Неймар откри в четвъртата минута, а в четвъртата на добавеното време Лукас Пакета даде завършващия щрих с второ попадение.

Трети остава Еквадор, след като загуби у дома с 1:2 от Перу. Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо игра като титуляр за домакините, но бе заменен след първото полувреме, в което и той, и цялата атака на еквадорците разочароваха.

Уругвай пак не успя да победи - 0:0 като гост на Венецуела, а Чили не по-малко изненадващо завърши наравно на свой терен с Боливия (1:1).

Така в групата Бразилия е на върха с 18 точки, Аржентина има 12, Еквадор е с 9, а Уругвай и Колумбия имат по 8.

Изиграни са по 6 двубоя от 18-те, които ще определят крайното класиране. Първите 4 тима в него отиват директно на Мондиал 2022 в Катар, а петият играе бараж срещу отбор от Азия, Северна и Централна Америка или Океания (ще се определи по жребий след края на квалификациите).