Барселона се спаси от загуба и постигна равенство 1:1 при гостуването си на Атлетик Билбао в среща от втория кръг на Ла Лига.

Иниго Мартинес откри за баските, а новото попълнение Мемфис Депай вкара изравнителен гол 15 минути преди края.

Удар на нападателя на Барселона - Мартин Брайтуайт, в шестата минута мина над вратата. Четири след това Иняки Уилямс се пребори с Гарсия и отправи шут, който беше изваден от Нето в корнер. Минута по-късно удар на Сансет разтресе гредата на вратата на гостите. В 19-ата минута грешка на вратаря на каталунците Уилямс отново да стреля, но Де Йонг успя да пресече удара.

В ответна атака Барселона стигна до пряк свободен удар, който Депай изпълни и прати топката в ръцете на Агиресабала. Проблемите за Роналд Куман продължиха и в 31-ата минута той трябваше да прави принудителна смяна. Жерар Пике се контузи и на негово място се пояли Роналд Араухо.

В 40-ата минута Иняки Уилямс потърси изненадата, изпращайки далечен удар към съперниковата врата, но право в ръцете на Нето. Секунди по-късно Барселона стигна до красиво попадени Араухо прати топката в мрежата на баските със задна ножица. Голът обаче не беше зачетен заради нарушение на Брайтуайт срещу Микел Баленсиага.

Веднага след почивката Атлетик имаше страхотен шанс да открие резултата, но Араухо изчисти атрактивно от голлинията. В 50-ата баските все пак поведоха. Иниго Мартинес прати във вратата след центриране от корнер - 1:0!

Три след това Сержиньо Дест можеше да върне Барселона в мача, след като отправи изстрел измежду двама защитници, но стражът на Атлетик улови. в 74-ата удар на Френки де Йонг кацна върху напречната греда на домакините. Минута по-късно обаче резултатът бе изравнен. Бускетс се пребори за топката в средата на терена и подаде към Депай. Нидерландецът овладя и стреля безпощадно с левия крак за 1:1.

В 86-ата Депай можеше да вкара втория си гол в мача и да донесе победата на Барселона, но стреля покрай вратата. Секунди преди края Ерик Гарсия си изкара червен картон, а домакините не успяха да се възползват от открилата се възможност да изпълнят фаул от границата на наказателното поле. Ударът на Мартинес срещна стената и реферът свири.