Манчестър Юнайтед записа второ равенство в Премиър лийг в рамките на тази седмица. След като във вторник “червените дяволи” не успяха да победят последния в класирането тим на Бърнли (1:1), сега те завършиха 1:1 у дома срещу Саутхемптън.

Това е трети пореден двубой на Юнайтед, който завършва при този резултат, но в първия от тази поредица - за Купата срещу Мидълзбро, футболистите на Ралф Рангник загубиха след изпълнение на дузпи.

За едва втори път в историята на Висшата лига тимът на Юнайтед не успява да спечели последователни двубои, в които е бил начело на полувремето. За последно това се бе случвало през 1998 година.

Подобно на предишните два двубоя, Манчестър отново поведе в резултата през първото полувреме. Джейдън Санчо откри резултата с първия си гол за клуба на “Олд Трафорд”, който стана факт след асистенция на Маркъс Рашфорд в 21-ата минута. В самото начало на двубоя Кристиано Роналдо можеше да открие, след като преодоля вратаря на гостите Фрейзър Форстър, но Ромен Перо блокира удара на португалската звезда.

В продължението на първото полувреме гол на Пол Погба бе отменен заради засада на Роналдо.

Само три минути след началото на втората част “светците” отбелязаха изравнителен гол. Че Адамс шутира в долния ляв ъгъл на Давид де Хеа, а топката се отби в гредата, за да влезе в мрежата за 1:1.

В остатъка от мача домакините така и не успяха да убедят с представянето си, като гостите често надиграваха именития си съперник за немалки периоди от време, като пропуски на Армандо Bроя и Стюърт Армстронг ги лишиха от трите точки.

След днешния хикс Юнайтед е на пето място с 40 точки, колкото има и четвъртия в таблицата - Уест Хем. Саутхемптън пък е десети с 29.