Новият нападател на Милан Кшищоф Пьонтек показа защо бяха платени 35 милиона евро за него още в първия си мач като титуляр.

По-малко от 30 минути бяха нужни на поляка, за да вкара два гола, с които Милан победи Наполи с 2:0 и се класира за полуфиналите за Купата на Италия.

В 10-ата минута Пьонтек получи дълъг пас от Лаксал и без да се колебае разстреля вратаря на Наполи.

Гостите от Неапол бяха по-активният тим, обаче "'червено-черните" демонстрираха убийствена ефективност.

След 27 минути игра Пьонтек получи нов дълг пас и макар да бе заобиколен от трима играчи в синьо, успя да си нагоди топката и със страхотен шут удвои.

В оставащия час до края Наполи натисна в търсене на обрат и имаше няколко страхотни положения, но пропуските и страхотните намеси на Донарума донесоха успеха на Милан и място във финалната четворка за Купата.