Локомотив (Пловдив) и Берое затвориха 23-ия кръг в Първа лига с нулево реми помежду си.

Двата тима не си вкараха гол в един нервен и груб мач, в който обаче имаше и достатъчно положения, с които един от двата отбора да открадне победата.

Трябва да се отчете, че цяло второ полувреме Локомотив игра с човек по-малко заради директния червен картон на Йосип Томашевич, койти хърватинът получи за грубото си влизане срещу противников играч.

Въпреки това обаче Локомотив опази вратата си и за трети пореден мач у дома не допусна гол, но неприятната новина за европейските амбиции на пловдивчани е, че от тези три двубоя, бе спечелен само един.

Така Локомотив излезе четвърти, с шест точки зад третия ЦСКА 1948 и само с пункт пред Левски и Славия.

Берое от своя страна продължи ужасната си серия от началото на календарната година, а предвид факта, че старозагорци играха с човек по-вече в продължение на 45 минути, то нулевото реми със сигурност е разочароващо.

Само за няколко седмици Берое претърпя три загуби и направи две равенства, като изведнъж комфортният аванс на тима пред опасната зона се стопи.

Берое е 13-и с 21 точки, само с две повече от Пирин, като очевидно старозагорци ще бъдат замесени в битката за спасение, противно на предварителните очаквания.

Иначе днес на "Лаута" домакините започнаха по-силно и имаха няколко добри шанса, а най-сериозният се откри пред Пиер Зебли, който остана очи в очи с вратаря Караджов, но ударът му бе спасен.

Огромно влияние върху мача оказа ситуацията от 45-ата минута, когато Томашевич извърши нарушение, за което получи жълт картон, но след преглеждане с ВАР, реферът реши, че влизането на хърватина е твърде опасно и промени решението си, гонейки го от терена.

ВАР имаше още една ключова намеса в мача, която дойде в 51-ата минута.

Тогава Берое стигна до гол чрез централния си бранител Макс Челич, но преглеждането на ситуацията показа, че хърватинът е играл с ръка, преди да прати топката във вратата.

До края на мача и двата тима имаха по една добра ситуация за гол, но такъв не падна.

Така мачът завърши 0:0, а вече в четири поредни мача, Локомотив не е успявал да победи този опонент.