Етър (Велико Търново) не успя да победи останалия с човек по-малко Ботев (Враца) в мач от група "А" на втората осмица в Първа лига.

Домакините спечелиха само точка след равенството 0:0 и запазиха разликата от девет срещу врачаните в класирането.

Първите две положения бяха за Етър, но удар на Никола Колев мина покрай вратата в 16-та минута на срещата, а пет по-късно опасен шут на Флорент Боджадж беше блокиран. С това се изчерпа почти всичко по-интересно за първото полувреме, в което гостите предимно се защитаваха и не успяха да създадат опасности за Христо Иванов.

Ботев Враца създаде първото си положение в 66-та минута, когато резервата Петър Атанасов преодоля защитник на Етър и се озова сам срещу Иванов, който обаче отрази неговия удар. Емил Стоев не успя да уцели вратата при добавката, а Ботев остана с човек по-малко девет минути по-късно. Мартин Кавдански бе изгонен за удар в лицето на съперник.

Въпреки че доминираше в последните минути и по-голямата част от мача, Етър не стигна до гол и равенството бе логична развръзка.