"Левски" поднесе поредно огромно разочарование на феновете си, което най-вероятно ще коства работата на треньора Николай Костов. "Сините" бяха елиминира на 1/8-финалите за Купата на България след драматична загуба с 1:2 от Хебър.

Поражението на практика означава, че столичани ще запишат нулев сезон, тъй като в шампионата титлата е мираж - тимът е не незавидното шесто място.

Двубоят предложи изключителен завършек, след като в средата на второто полувреме Хебър поведе чрез Ангел Бастунов, който се разписа от дузпа.

Домакините се прибраха в защита, за да бранят аванса си, но в крайна сметка Уелтън изравни в 91 минута.

И когато всички очакваха да се стигне до продължения, Хебър успя да попари "Левски" с попадения на юношата на "сините" Атанас Кабов. След карамбол той стигна до топката и я прати в мрежата в 98 минута, като вече време за нов изравнителен гол нямаше.

Успехът е още по-сладък за Хебър, тъй като клубът изпитва сериозни финансови трудности и мястото му във футболния елит е под въпрос.

Пазарджиклии дори отвориха сметка за дарения, за да може тимът на Любослав Пенев да продължи да функционира. И може би този знаменит успех над "Левски" ще е ключов за Хебър този сезон.