Ювентус и Наполи завършиха наравно 1:1 в Торино в най-очакваната среща от 20-ия кръг на Серия "А".

Двата отбора имаха сериозни кадрови проблеми - поради контузии и вълната от Covid-19, но липсващите при неаполитанци бяха много повече. Все пак Лучано Спалети успя да оформи боеспособен състав, който заслужи точката на негостоприемния стадион.

Така Наполи взе общо четири точки от двата си мача с "бианконерите" през сезона и ги оставя все така далеч от лидерите от Милано. Наполи е трети с 40 точки, а Юве пети с 35.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА >>>

Срещата не изобилстваше от чисти голови положения, но двата отбора отправиха общо над 30 удара. Два от тях се превърнаха в голове, като през първото полувреме Наполи поведе, а през второто Юве изравни.

В 23-ата минута Наполи поведе в резултата със техничен шут по земя от Дрис Мертенс. Топката мина между трима защитници и вратаря Войчех Счесни.

Полският вратар обаче се намеси ключово в 38-ата минута, когато парира много силен удар на сънародника си Пьотр Зиелински. В края на полувремето Мертенс стреля от пряк свободен удар и топката мина на сантиметри от гредата.

През втората част Юве натисна и стигна до попадение в 54-ата минута. Точен бе Федерико Киеза, чийто удар се отклони в Лоботка и допълнително усложни задачата на Давид Оспина.

До края на мача двамата вратари направиха няколко рутинни спасявания при редките случаи, в които съперниците стреляха в очертанията.