Все още действащият шампион на Италия Наполи се върна към победите след важна победа с 2:1 срещу Каляри в мач от 16 кръг на Серия А.

В основата на успеха бяха двете големи звезди на "небесносините" - Виктор Осимен и Хвича Кварацхелия.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ В МАЧА ВИЖТЕ ТУК>>>

Нигерийският нападател реализира първия гол в 69-ата минута, а шест минути по-късно изработи втория. Между двете попадения гостите бяха изравнили чрез Леонардо Паволети (72).

Този успех върна шампионите в топ 4 преди останалите срещи от кръга, но при успехи на Рома и Болоня отново ще има свличане до шестата позиция.

За Наполи това е първа домакинска победа в Серия А от 27 септември насам. Тимът от Неапол беше записал три загуби в последните си четири двубоя в шампионата, заради което и беше паднал надолу в класирането.