Реал Мадрид постигна класен обрат и спечели с 3:2 гостуването си на Виляреал в най-очаквания осминафинален мач от турнира за Купата на Испания.

"Белия балет" само преди 12 дни загуби на "Ел Мадригал" в мач от първенството и сега отново беше близо до такъв сценарий, след като изостана с 0:2 до полувремето.

Етиен Капу и Самуел Чуквуезе дадоха аванс на "жълтата подводница" преди почивката, а след нея Винисиус, Едер Милитао и Дани Себайос донесоха обрата, като третият гол падна късно в 86-ата минута.

Карло Анчелоти заложи на възможно най-добрия си състав, но тимът на Кике Сетиен отново се оказа много костелив орех за европейските шампиони.

Единствените две смени на Реал се оказаха ключови, тъй като Себайос влезе на мястото на Тони Кроос и направи асистенция за гола на Винисиус преди сам да отбележи в края. За неговия гол пък важна работа свърши друг човек от пейката - Марко Асенсио, влязъл на мястото на Родриго, като проби до аут линията и намери испанския си колега с пас назад.

Така Реал допълва осмицата в четвъртфиналите. Там са още Барселона, Атлетико Мадрид, Осасуна, Атлетик Билбао, Валенсия, Севиля и Реал Сосиедад.